„Skočím pro kokina, ty vyber film!“ Po půl hodině strávené v obchodě se vrátíte domů s plnými taškami všeho dobrého, co se dalo v regálech najít, ale i když jste si dali extra na čas, tak film pořád není vybraný. Znáte tu rozhodovací paralýzu?

Vybrali jsme pro vás pár filmových senzací. Nemají společný žánr, styl a někdy ani kritiky uznanou kvalitu. Z našeho pohledu je spojuje jedna báječná věc, bez které bychom se neobešli ani jediný den a sice… Inspirace! Tyto filmy nás inspirovaly bravurními charaktery hlavních hrdinů a hrdinek, jejich stylem a mnohým dalším. Díky nim jsme se vrhli do výroby nových ozdob do vlasů, do cestování na nová místa kvůli shánění materiálu, na vymýšlení nových konceptů pro nafocení našich ozdob a v neposlední řadě v nás přiživovaly odhodlání vydržet – dokázali to oni, my musíme také! 😉

Předem varujeme mužské čtenáře, že filmy v mnoha případech oslní spíše dámské publikum, ALE pokud je vaším cílem udělat radost své partnerce, sestře, mamince nebo vám jinak drahé ženě, tak jste na správném místě! Popravdě musíme prozradit, že milovníci Sebies nejsou zdaleka jen dámy, ale právě pánově, kteří k nám chodí pro dárky.

Teď už nezbývá než se vrhnout do představení našeho pečlivě vyšperkovaného výběru filmů, které vás zaručeně nezklamou!

1. Anna Karenina

Adaptace z roku 2012 s Keirou Knightley v hlavní roli je nepřekonatelná. Unesení budete ze všeho od interiérů, kostýmů až po nádherné šperky do vlasů.

2. Varieté

Jste fanoušky náročných tanečních scén a extravagantních výstupů? Varieté s Christinou Aguilerou v hlavní roli vás nemůže zklamat. Jméno hlavní herečky nás inspirovalo k pojmenování jedné z našich ozdob, síťky do vlasů s kovovým leskem Christinne.

3. Harry Potter a Ohnivý pohár

Jsme fanoušky Harryho Pottera od první chvíle, kdy se kniha v Čechách začala prodávat. Když pak přišel poslední filmový díl, nastala nostalgie a otázka: „A co teď?“ Začít znovu od začátku. 🙂

4. Sex ve městě 2

Pro zapřísáhlé fanoušky Sexu ve městě je film skvělý – konec konců holky nám chyběly a je skvělé je zase vidět! Na druhou stranu z objektivního hlediska oproti seriálu a prvnímu filmu jde kvalita dolů. Nic to však nemění na tom, že máme možnost se další dvě hodiny kochat těmi nejúžasnějšími modely! U nás jasně vítězí korunka, kterou si Carrie bere na Stanfordovu a Anthonyho svatbu.

5. Hunger Games: Vražedná pomsta

Série Hunger Games nás baví od začátku do konce, pokud máte v oblibě dobrodružné filmy se silným příběhem, je to správná volba. Vražedná pomsta je druhým dílem série – drsný příběh se promítá i do společenských šatů hlavní hrdinky, máte se na co těšit! Při prvním sledování filmu nám vyrazila dech ozdoba do vlasů, kterou má hlavní hrdinka ve videu. Již o rok dřív jsme vyrobili naši Madelaine, ale z bílých perliček. 🙂

6. P.S. Miluji Tě

Neznáme snad osobu ženského pohlaví, která by při zmínění tohohle filmu nevydala přidušené vzdechnutí plné dojetí. Všechny jsme ho viděly – ale urvalo by nám srdce ho do seznamu nezařadit! Šaty, které Hilary Swank během filmu vystřídá by vystačily na deset let. Mimochodem – pamatujete si tu scénu s ukázkovým striptýzem v podání Gerarda Butlera? Přečetly jsme si, že ty vtipné kšandy nepostřelily původně svlékajícího se Gerarda, ale zasáhly Hilary – výsledkem byl odjezd z natáčení do nemocnice a stehy na čele.

7. Vdáš se, a basta!

Ve filmu se setkáte s báječnými herečkami – slavnou Diane Keaton, Lauren Graham alias Lorelai z Gilmorových děvčat nebo Piper Perabo z Divokých koček. Nás nejvíc z celého filmu okouzlily modely Diane Keaton, její garderóba je nepřekonatelná!

Jména tří filmových dcer pocházení z básně, kterou napsal E.E. Cummings: „Maggie and Milly and Molly and May“.

Maggie and Milly and Molly and May went to the beach to play one day.

And Maggie discovered a shell that sang so sweetly she couldn’t remember her troubles. And Milly befriended a stranded star whose rays five languid fingers were. And Molly was chased by a horrible thing which raced sideways while blowing bubbles. And May came home with a smooth round stone as small as a world and as large as alone.

For whatever we lose (like a you or a me) it’s always ourselves we find in the sea.

8. Ďábel nosí Pradu

Inspirací příběhu je Anna Wintour, šéfredaktorka amerického módního časopisu Vogue. Knižní předloha filmu prý vznikla tak, že se autorka a zároveň zaměstnankyně časopisu se svou šéfkou tak pohádala, že rovnou napsala celou knihu. Na první promítání Anna Wintour dorazila od hlavy až k patě oděna do Prady.

Film se stal nejdražším snímkem všech dob, co se použitého oblečení týče, protože mnoho návrhářů souhlasilo s použitím svých šatů a doplňků.

9. Zorro: Tajemná tvář

Britská akademie filmového a televizního umění dala filmu cenu za kostýmy, máte se tedy na co těšit! Ozdoba, kterou má Catherine Zeta-Jones při slavné taneční scéně ve vlasech, nás inspirovala k návrhu ozdob na španělský způsob Clementine a Florentine.

10. Sabrina

Jeden z prvních filmů slavné Audrey Hepburn. Zajímavostí je, že garderóbu pro film si měla Audrey Hepburn vybrat u modního designéra Huberta de Givenchy, zakladatele proslulého módního Domu Givenchy. Když mu bylo řečeno, že má schůzku se slečnou Hepburn, očekával prý herečku Katharine Hepburn. Hubert de Givenchy nakonec nebyl vůbec uveden ve filmových titulcích, ironií je, že film získal Oscara právě za kostýmy.

Pro více fotografií slavných šatů filmových hrdinek se podívejte na naši Pinterestovou nástěnku, Amazing dresses from movies, kde pro vás shromažďujeme výběr toho nejlepšího, co nás na filmovém plátně zaujalo.

Přejeme vám báječný filmový večer! Nechte se inspirovat pro jednu poklonu za druhou!

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *