Čím jste chtěli být jako malí?

Já snad vším – od princezny přes architektku až po módní návrhářku. A pak jsem našla školu, na kterou jsem se na gymplu těšila čtyři roky v kuse. Chtěla jsem na Marketingovou komunikaci na zlínskou Baťovku. Ne proto, že bych vzdala svoje grandiózní sny a vybrala si obor, který „mě uživí”. Ale proto, že jsem věděla, že tahle škola mě naučí vše potřebné k tomu, abych se mohla stát čímkoli. Přiznávám, že jsem samozřejmě nevěděla, co to „cokoli” bude, a samozřejmě trvám na výhradním právu to kdykoli během celého života změnit. Na přelomu třetího a čtvrtého ročníku jsem začala mít pocit, že jsem to „cokoli” konečně našla. Nebyla jsem si hned jistá, během toho prvního roku jsem mnohokrát váhala, ale pokaždé, když jsem překonala krátké období pochybností, jsem se ještě víc utvrdila v tom, že Sebies mě baví víc než „cokoli” jiného.

Sebies mi splnily moje nepříjemně náročné požadavky na moje vysněné povolání. Chtěla jsem dělat něco kreativního – pokud mám být upřímná, tak moje dětské sny o povolání se z 90% týkaly uměleckých oborů – malířka, spisovatelka, baletka. Zároveň jsem člověk, který potřebuje jak samotu, tak hodně lidí, a ještě lépe, když s těmi lidmi může něco zařizovat, organizovat nebo plánovat. Se Sebies se mi povedlo propojit obě strany mince. Baví mě kreativní proces – návrhy nových ozdob, vymýšlení kompozice pro focení, snění o podobě módních přehlídek. Baví mě produkční stránka věci – shánění materiálu, organizování týmu stejně nadšených lidí, hledání dalších a dalších nádherných žen, které bych chtěla nafotit s mými ozdobami ve vlasech. Zkrátka mě baví celé Sebies, ať už práce na nich přinese cokoli.

A víte, co mě baví úplně nejvíc? Když Sebies baví ještě někoho dalšího, třeba zrovna vás!

Sebi Hájková, stvořitelka Sebies

Proč Sebies?

Ať chceme nebo ne, z hraní na princezny jsme my, ženy, nevyrostly. Z hraní na nevěsty ani vyrůst nechceme. Za to chceme, abychom si na ty princezny, nevěsty, kouzelnice a další tajemné krasavice hrály dál a ve velkém. Chceme, aby když projdeme na plese dveřmi do hlavního sálu, se všichni nestydatě otáčeli. Chceme, aby si neslušně ukazovali a šeptali. Zkrátka chceme, abychom my byly ty, o kterých si budou všichni napříště špitat: „Krásná neznámá dosud nepřijela,” jako to bylo v Popelce.

A přesně od toho jsou tady Sebies.

Aby způsobily báječné množství komplimentů. Taky proto, aby se konverzace v kuloárech a na dámských toaletách točila zejména okolo vašeho úžasně nazdobeného účesu. A hlavně proto, aby se každá žena mohla cítit výjimečně. Zkrátka Sebies jsou tady od toho, aby byl svět zase o něco krásnější.

 

Za dobu, kdy Sebies fungují, už jim pomohla neuvěřitelná spousta lidí i firem. U prvního velkého focení v lednu 2014 byl fotograf Peter Varga, překrásné dámy, které můžete všechny vidět na úvodní stránce, Kadeřnické studio Young View Žanety Valentíkové, Svatební salon Dany Svozílkové a Nadace Tomáše Bati, která zapůjčila překrásné prostory Baťovy vily ve Zlíně. Těm a mnohým dalším patří velké díky! Bez vás by to Sebies nikdy nedokázaly.

Speciální díky patří Anastasiji Žur za navržení loga Sebies, Anežce Adamíkové a Janě Sklenářové, které se účastnily focení jako ty nejspolehlivější produkční, následně neúnavně učesávaly texty, opravovaly gramatické chyby a vložily do Sebies nezměrné množství energie a lásky.

Nic z tohoto projektu by nebylo takové, jaké momentálně je, kdybychom neměli potřebné vzdělání a možnost „se zeptat“ na těch správných místech. Zásluhu na vzniku našeho prvního sepsaného business plánu má Ing. Martina Juříková, Ph.D. Nad diplomovou prací, která o Sebies vzniká, má dohled doc. PhDr. Dagmar Weberová, Ph.D. Za inspiraci, povzbuzování a držení palců vděčíme doc. Ing. Mgr. Olze Juráškové, Ph.D. z Fakulty multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Děkujeme!

Kadeřnictví Young ViewNadace Tomáše BatiPeter Varga - FotografSvatební studio Dany Svozílkové