„Jediný sen je silnější, než tisíce skutečností.“

John Ronald Reuel Tolkien

Lúthien

Lúthien byla elfí princezna z knihy Silmarillion od Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Byla nejkrásnější ženou všech jeho příběhů, milovala hrdinu Berena a jejich láska je nejsilnějším milostným příběhem, jaký kdy Tolkien ve svých knihách popsal. Ozdoba Lúthien je vyrobena z broušeného skla, které vrhá duhová světla na okolní svět, nese jméno Lúthien díky bájným silmarilům – jedinečným zářícím krystalům, které musel Beren získat, aby byl Lúthien hoden v očích jejího otce.

Příjmení Tolkien pochází z němčiny, kde jeho význam znamená „šíleně odvážný“. Odvaha je v Tolkienových knihách často odměněna dávkou štěstí. I samotného autora v životě štěstí potkalo, svou životní lásku Edith Bratt poznal už v šestnácti letech. Oženil se s ní i přes mnoho překážek a jejich cesty se rozešly až o 63 let později, když Edith zemřela. Jména Lúthien a Beren jsou na důkaz lásky vytesána na náhrobních kamenech manželského páru.

 

Ter (15)Ter (6)Ter (10) Ter (16)

Fotografie Lúthien pochází z dílny fotografky Daniely Bogarové. Více jejího díla a spoustu dalších krásných víl můžete shlédnout na její stránce Paní Danda Fotí.

Výpůjční cena: 190 Kč
Prodejní cena: 1590 Kč

Objednat