„V životě je možné potkat se tisíckrát a nenajít… a potkat se jednou a najít se navždy.“

Johann Wolfgang Goethe

Madelaine

Madelaine slaví svátek 22. července. Jméno je odvozeninou z hebrejského jména Magdaléna, „žena z Magdaly“, přičemž slovo „magdala“ znamená „věž“. Magdala bylo strážné město na břehu Genezeratského jezera v Izraeli, které se nyní nazývá Migdal. Magdaléna je strážnou věží pro svou rodinu a blízké. Podle tohoto významu je čestnou nositelkou tohoto jména pražská rodačka Madeleine Albright, bývalá ministryně zahraničních věcí USA, první žena zastávající tento úřad. Madeleine Albright se za svou kariéru proslavila i signifikantním nošením broží, o kterých vyšla kniha Tajná řeč broží. Tyto šperky často vyjadřovaly její postoje jako diplomatky. Celou tradici začal Saddám Husajn, když ji přirovnal k hadovi a Madeleine si pak na hlasování o sankcích proti Iráku vzala brož ve tvaru hada.

V neposlední řadě jméno Madeleine patří úžasné písni od belgického šansoniéra Jacquese Brela, která je o jeho čekání na schůzku s Madeleine a o tom, že je pro něj až moc dobrá.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výpůjční cena: 260 Kč
Prodejní cena: 1780 Kč

Zaujalo vás, co vidíte? Doufáme, že ano a máme z toho velkou radost. Více fotek ze života Sebies můžete vidět na našem Instagramu a Pinterestu. Najděte si nás, budeme se těšit!

Objednat