„Sněhové vločky jsou „maličké zázraky nekonečné krásy“, na světě s největší pravděpodobností nenajdete dvě naprosto stejné.“

Wilson Alwyn „Vločka“ Bentley

 ❆ Plueneira ❆

Slova „pluen“ a „eira“ znamenají ve velštině „sněhová vločka“. Právě proto dostala tato ozdoba své zvláštní jméno, protože už od prvního návrhu nám sněhovou vločku připomínala. Citát, který jsme pro ni vybrali, pochází od Wilsona Alwyna Bentleyho, prvního známého fotografa sněhových vloček. První vločku vyfotil už 15. ledna 1885 a za celý život vytvořil přes 5000 snímků. Vločky poeticky nazýval „maličkými zázraky krásy“ a možná právě proto si vysloužil svou přezdívku „Vločka“.

Plueneira během své výroby hodně cestovala, náročná ruční práce vyžadovala hodně času, a tak „šla“ všude tam, kam její stvořitelka. Její základ vznikl během několika hodinového jazzového koncertu. V jeho závěru jeden z vystupujících muzikantů, který měl možnost sledovat výrobu od úplného začátku, prohlásil, že “pod těma rukama za těch pár hodin vznikla ledová krása zimní krajiny”. U takové pochvaly se nešlo nečervenat, nejkrásnější na ní bylo, že přesně to byla u ozdoby Plueneira vytoužená konečná podoba. Děkujeme!

sebies4sebies2sebies3plueneira

Líčení a účes při focení Plueneiry vytvořila vizážistka Lenka Stavinohová. Kdybyste si někdy chtěli udělat radost, tak kromě účesů a líčení pro všechny příležitosti nabízí i kurzy líčení a semináře péče o pleť.

Fotografem sněhových vloček byl v minulém století Wilson Alwyn „Vločka“ Bentley, pro nás naši sněhovou vločku zvěčnil fotograf Radek Musil. ❆

Výpůjční cena: 120 Kč
Prodejní cena: 1090 Kč

Objednat